Jdi na obsah Jdi na menu
 


V termínu 5. - 7.6.2009 jsme s manželem Vláďou ve spolupráci s majiteli ranče Gerlinda ( www.gerlinda.cz) zorganizovali výcvikovo-odpočinkový víkend. Byla to naše první akce, proto jsme měli malinko obavy, jak víkend proběhne, zda jsme na nic nezapomněli a jestli budou pejskaři spokojení.

 

Oslovili jsme lidičky ze ZKO Městec Králové, jehož je Vláďa členem, kamarády Alenu s Vaškem ze ZKO Opatovice a Věru ze ZKO Hradec Králové - Věkoše. Věra se dohodla s kolegy a kamarádkou Adrianou ze ZKO Strážnice a ani my jsme nezaháleli, zavolali jsme kamarádovi a figurantovi Jirkovi Formánkovi ze ZKO Probluz a akce mohla začít.

 

Nikdo ze zúčastněných (kromě nás) na Gerlindě v Rousměrově u Žďáru nad Sázavou ještě nikdy nebyl, proto jsme si dali sraz v pátek 5. 6. 2009 v 17.00 na parkovišti u pardubického Baumarktu. Někteří se rozhodli jet na vlastní pěst a po 19. hodině jsme úspěšně dojeli všichni na Gerlindu. Pejsci se vyvenčili a uložili do připravených odkladaček a my šli všichni na báječnou večeři, ubytovali se, upřesnili si organizační věci a nastala volná zábava.

 

 

 

Sobota 6. 6. 2009

 

Po vydatných snídaních se celá sešlost odebrala na louku, kde probíhal celý víkend výcvik. Rozestavily se plenty a úvodem prvního dopoledne byla kruhovka. Jirka s Vláďou se činili a pejsci se nemohli dočkat, až dostanou příležitost ukázat, co v nich je. Na výcvik se nám sešlo 6 briardů, 3 němečtí ovčáci, 2 rotvajleři (+ 1 majitele ranče v neděli), 1 border kolie, 1 belgický ovčák malinois a 1 zlatý retrívr.

 

Po kruhovce následovaly individuální tréninkové revíry a další obrany.

 

Dopoledne bylo náročné, proto si všichni zasloužili pořádnou přestávku. Dali jsme si oběd a siestu. Někteří odvážlivci využili nabídku vyjížďky na koních. Koně jako takoví byli další zkouškou pro téměř všechny pejsky. Nejen, že byli volně ve výběhu přímo na ranči, ale také výcvik probíhal na pastvině, kde se to různým novým aroma jen hemžilo.

 

Odpoledne pokračoval další výcvik. Revíry, hladké, přepady, kousání na gumě i kontrolák... co si každý "poručil", tomu figurant vyšel vstříc, pomáhal a radil u každého zákroku.

 

Přišlo se na nás podívat i pár rousměrovských obyvatel a někteří neváhali, přivedli své čtyřnohé kamarády a prosili o rady.

 

Pak už se spěchalo zpět na ranč na objednané grilované steaky a pstroužky a další dobroty. Nesmělo chybět ani pivo a jiné tekutiny.

 

 

 

Neděle 7. 6. 2009

 

 

 

Vysvitlo nám konečně sluníčko a pejsci už značně unavení dál bojovali s Jirkou. Přišel i majitel ranče Milan Nyiri se svou rotvajlerkou Darou, aby si o ona užila přítomnost drbana.

 

Nakonec se převedl náš Myšáček... ukázal, jak bravurně zvládá policejní práci a kousání na celé tělo. Bohužel to odneslo triko a poutko od kalhot Milana Šťastného, který netušil, že když se otočí malinko zády, pes si i tak kousne, neboť je zvyklý na ringo oblek. Naštěstí nic jiného než textil nedoznalo újmy a tímto se Milanovi ještě jednou dodatečně omlouváme a děkujeme za výpomoc.

 

 

 

Víkend se pomalu blížil ke svému konci. Sešli jsme se na posledním společném obědě, koukli na natočená videa, předali si kontakty a rozjeli se domů.

 

 

 

 

 

Doufáme, že byli všichni zúčastnění spokojení a příště se s námi opět vydají na Vysočinu.

 

 

 

Velké díky celému personálu ranče Gerlinda, který se o nás báječně postaral

 

a

 

největší poděkování patří již několikrát zmíněnému figurantovi Jirkovi Formánkovi, bez kterého bychom tuto akci nemohli uspořádat. Byl jsi skvělý! Těšíme se na další spolupráci.

 

 

 

 

 

Petra   8. 6. 2009

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie a odkazy na videa budou dodány v co nejkratším čase. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 


 

Náhledy fotografií ze složky Gerlinda 5. - 7.6. 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc se nám tam líbilo.

(HANKA A VAŠEK, 9. 6. 2009 18:07)

Byl to super víkend. Moc jsme si to užili. A hlavně oba pejsci byli spokojení. Příjemné prostředí a vynikající restaurace. Pokud budem moct, pojedeme příště znovu.